Qimonda HYB25D512800CE-6
HYB25D512800CE-6 picture photo
Mfg. Part Number
HYB25D512800CE-6
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC DDR SDRAM 512M 166MHZ 66TSOP
Datasheet Download
HYB25D512800CE-6.pdf
Availability of HYB25D512800CE-6
QUANTITY
HYB25D512800CE-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of HYB25D512800CE-6
Internal Part NumberEIS-HYB25D512800CE-6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size512M (64M x 8)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HYB25D512800CE-6
Related LinksHYB25D51, HYB25D512800CE-6 Datasheet, Qimonda Distributor
HYB25D512800CE-6 Details Description
Related parts for HYB25D512800CE-6
SCREWDRIVER TORX T45 9.8" datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A TIN datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/BLUE datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 1PORT WHITE datasheet.pdf
MACHINE SCREW COMBINATION M3 datasheet.pdf
TAG ELECTRL WARN 5.75"X3" BLK/RD datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 1A SYNC 16DFN datasheet.pdf