Sensata Technologies/Airpax IAGN66-1-61-10.0
IAGN66-1-61-10.0 picture photo
Mfg. Part Number
IAGN66-1-61-10.0
Datasheet Download
IAGN66-1-61-10.0.pdf
Availability of IAGN66-1-61-10.0
QUANTITY
IAGN66-1-61-10.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IAGN66-1-61-10.0
Internal Part NumberEIS-IAGN66-1-61-10.0
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IAGN66-1-61-10.0
Related LinksIAGN66-1, IAGN66-1-61-10.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IAGN66-1-61-10.0 Details Description
Related parts for IAGN66-1-61-10.0
ALLIGATOR W/BANANA JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
SPECIAL SCS2525N SERIES EDGE datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
YB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
FUSE 125A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf