| Internal Part Number | EIS-IAGN666-1REC4-42F-40.0 | |
| Current Rating | 40A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 3 | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IAGN666-1REC4-42F-40.0 | |
 | 1716420000 | TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM | datasheet.pdf | |
| 1-440053-4 | CONN HEADER 14POS R/A TIN T/H | datasheet.pdf | ||