Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC4K22
RNF14FTC4K22 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC4K22
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC4K22.pdf
Availability of RNF14FTC4K22
QUANTITY
RNF14FTC4K22 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC4K22
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC4K22
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC4K22
Related LinksRNF14F, RNF14FTC4K22 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC4K22 Details Description
Related parts for RNF14FTC4K22
TRANS NPN DARL 40V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
LED PRISM 2MM ALGAAS RED SMT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
EVAL SYSTEM KIT MAX7032-433 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 5MM 5-24VDC NPN datasheet.pdf