Sensata Technologies/Airpax IALHK11-39139-35
IALHK11-39139-35 picture photo
Mfg. Part Number
IALHK11-39139-35
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IALHK11-39139-35.pdf
Availability of IALHK11-39139-35
QUANTITY
IALHK11-39139-35 Order Process
Ship out your order
Specifications of IALHK11-39139-35
Internal Part NumberEIS-IALHK11-39139-35
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IALHK11-39139-35
Related LinksIALHK11-, IALHK11-39139-35 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IALHK11-39139-35 Details Description
Related parts for IALHK11-39139-35
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 5% 1KV 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 6POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
500 TB SP PL PCB CONNECT datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf