Sensata Technologies/Airpax IALN111-1-42-15.0
IALN111-1-42-15.0 picture photo
Mfg. Part Number
IALN111-1-42-15.0
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
IALN111-1-42-15.0.pdf
Availability of IALN111-1-42-15.0
QUANTITY
IALN111-1-42-15.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IALN111-1-42-15.0
Internal Part NumberEIS-IALN111-1-42-15.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IALN111-1-42-15.0
Related LinksIALN111-, IALN111-1-42-15.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IALN111-1-42-15.0 Details Description
Related parts for IALN111-1-42-15.0
IC CLK BUFFER 1:4 700MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER 2PR 6COL VERT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 500MA 689 MOHM SMD datasheet.pdf