Laird Technologies - Signal Integrity Products IC0603A103R-10
IC0603A103R-10 picture photo
Mfg. Part Number
IC0603A103R-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED INDUCT 10UH 15MA 2.55 OHM
Datasheet Download
IC0603A103R-10.pdf
Availability of IC0603A103R-10
QUANTITY
IC0603A103R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IC0603A103R-10
Internal Part NumberEIS-IC0603A103R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIC
Packaging*
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±10%
Current Rating15mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.55 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant17MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IC0603A103R-10
IC0603A103R-10 Details Description
Related parts for IC0603A103R-10
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 304A Y4-M6 datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIFFERENTIAL CURRENT RELAY datasheet.pdf
BCF 3.81/07/180FZE SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LB ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf