Lattice Semiconductor Corporation ICE65P04F-TCB121C
ICE65P04F-TCB121C picture photo
Mfg. Part Number
ICE65P04F-TCB121C
Brief Description
IC FPGA 95 I/O 121CBGA
Datasheet Download
ICE65P04F-TCB121C.pdf
Availability of ICE65P04F-TCB121C
QUANTITY
ICE65P04F-TCB121C Order Process
Ship out your order
Specifications of ICE65P04F-TCB121C
Internal Part NumberEIS-ICE65P04F-TCB121C
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesiCE65™ P
Number of LABs/CLBs440
Number of Logic Elements/Cells3520
Total RAM Bits81920
Number of I/O95
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case121-VFBGA, CSBGA
Supplier Device Package121-CSPBGA (6x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICE65P04F-TCB121C
Related LinksICE65P04, ICE65P04F-TCB121C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ICE65P04F-TCB121C Details Description
Related parts for ICE65P04F-TCB121C
TXRX W/GENERATOR&CHECKER 28SOIC datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL LED DRIVER LM3445 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 845 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf