XP Power ICH10048S3V3
ICH10048S3V3 picture photo
Mfg. Part Number
ICH10048S3V3
Datasheet Download
ICH10048S3V3.pdf
Availability of ICH10048S3V3
QUANTITY
ICH10048S3V3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICH10048S3V3
Internal Part NumberEIS-ICH10048S3V3
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)20A
Power (Watts) - Manufacture Series100W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency80%
Power (Watts) - Max66W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICH10048S3V3
Related LinksICH100, ICH10048S3V3 Datasheet, XP Power Distributor
ICH10048S3V3 Details Description
Related parts for ICH10048S3V3
JUMPER-H1507TR/A2015S/H1505TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PIVOT DL ENT 1PR HOT/GROUND datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 45MM datasheet.pdf
TAPE PTFE SKIVED 1/2" X 5YD datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 3MM NO datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
BOARD CEREBOT MX4CK FOR PIC32 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf