XP Power ICH5048WS24
ICH5048WS24 picture photo
Mfg. Part Number
ICH5048WS24
Datasheet Download
ICH5048WS24.pdf
Availability of ICH5048WS24
QUANTITY
ICH5048WS24 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICH5048WS24
Internal Part NumberEIS-ICH5048WS24
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2.08A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency84%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICH5048WS24
Related LinksICH50, ICH5048WS24 Datasheet, XP Power Distributor
ICH5048WS24 Details Description
Related parts for ICH5048WS24
CONN HEADER 32POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
TXRX SFP+ 850NM 10GB EITHERNET datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23F OLIVE datasheet.pdf