Rohm Semiconductor ICP-N20T104
ICP-N20T104 picture photo
Mfg. Part Number
ICP-N20T104
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BRD MNT 800MA 50VAC/VDC RAD
Datasheet Download
ICP-N20T104.pdf
Availability of ICP-N20T104
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ICP-N20T104 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICP-N20T104
Internal Part NumberEIS-ICP-N20T104
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesICP-N
PackagingTape & Box (TB)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating800mA
Voltage Rating - AC50V
Voltage Rating - DC50V
Response TimeFast
Package / CaseRadial, Box
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.197" L x 0.157" W x 0.250" H (5.00mm x 4.00mm x 6.35mm)
DC Cold Resistance0.1 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICP-N20T104
Related LinksICP-N, ICP-N20T104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ICP-N20T104 Details Description
Related parts for ICP-N20T104
DETECT HEATER ELEMENT 220V CHAS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 780MA 582 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC XO 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M32 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CBL ASSEM X.FL - SMA JACK 100MM datasheet.pdf