Rohm Semiconductor ICP-S2.3TN
ICP-S2.3TN picture photo
Mfg. Part Number
ICP-S2.3TN
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BRD MNT 2.3A 50VAC/VDC 2SMD
Datasheet Download
ICP-S2.3TN.pdf
Availability of ICP-S2.3TN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ICP-S2.3TN Order Process
Ship out your order
Specifications of ICP-S2.3TN
Internal Part NumberEIS-ICP-S2.3TN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesICP-S
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating2.3A
Voltage Rating - AC50V
Voltage Rating - DC50V
Response TimeFast
Package / Case2-SMD, J-Lead
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W x 0.079" H (3.00mm x 2.50mm x 2.00mm)
DC Cold Resistance0.026 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICP-S2.3TN
Related LinksICP-S, ICP-S2.3TN Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ICP-S2.3TN Details Description
Related parts for ICP-S2.3TN
CUTTER CABLE CIRC CROSS 10.24" datasheet.pdf
DUAL LOADED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 109K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR INV STUD 70A 1200V TO-94 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf