Integrated Device Technology (IDT) ICS950220AFLF
ICS950220AFLF picture photo
Mfg. Part Number
ICS950220AFLF
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP
Datasheet Download
ICS950220AFLF.pdf
Availability of ICS950220AFLF
QUANTITY
ICS950220AFLF Order Process
Ship out your order
Specifications of ICS950220AFLF
Internal Part NumberEIS-ICS950220AFLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 15/Jan/2013
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
Standard Package30
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
SeriesTCH™
PackagingTube
PLLYes
Main PurposeIntel CPU, Timing Control Hub™
InputCrystal
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:19
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max200MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package48-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICS950220AFLF
Related LinksICS950, ICS950220AFLF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
ICS950220AFLF Details Description
Related parts for ICS950220AFLF
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IC CLK GEN 100MHZ 32QFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN 8SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SS WIRE STRIPPER 16-26 AWG datasheet.pdf
CAP TRIM 1.4-10PF 150V THRU HOLE datasheet.pdf