Integrated Device Technology (IDT) ICS9EPRS475CGLFT
ICS9EPRS475CGLFT picture photo
Mfg. Part Number
ICS9EPRS475CGLFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 56TSSOP
Datasheet Download
ICS9EPRS475CGLFT.pdf
Availability of ICS9EPRS475CGLFT
QUANTITY
ICS9EPRS475CGLFT Order Process
Ship out your order
Specifications of ICS9EPRS475CGLFT
Internal Part NumberEIS-ICS9EPRS475CGLFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGpld/Copper Bond Wire 21/Dec/2012
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
PLLYes
Main PurposeAMD CPU, PCI Express (PCIe)
InputCrystal
OutputHTT
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:17
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max293.75MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package56-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICS9EPRS475CGLFT
Related LinksICS9EPRS, ICS9EPRS475CGLFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
ICS9EPRS475CGLFT Details Description
Related parts for ICS9EPRS475CGLFT
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 40MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 512B FLASH SOT23-6 datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
HYDRL DIES VERSAKRIMP 8 AWG datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE GLASS 700MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf