API Delevan 103R-220MS
103R-220MS picture photo
Mfg. Part Number
103R-220MS
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 950MA 108 MOHM
Datasheet Download
103R-220MS.pdf
Availability of 103R-220MS
QUANTITY
103R-220MS Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-220MS
Internal Part NumberEIS-103R-220MS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series103R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance22nH
Tolerance±20%
Current Rating950mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)108 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-220MS
Related Links103R-, 103R-220MS Datasheet, API Delevan Distributor
103R-220MS Details Description
Related parts for 103R-220MS
JUMPER-H1506TR/A3049W/X 8" datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 12COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 22.5A 4PWRFLAT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES 67.567K OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf