FFF ID09P33E6GV00LF
ID09P33E6GV00LF picture photo
Mfg. Part Number
ID09P33E6GV00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
ID09P33E6GV00LF.pdf
Availability of ID09P33E6GV00LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ID09P33E6GV00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of ID09P33E6GV00LF
Internal Part NumberEIS-ID09P33E6GV00LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesID
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions9
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ID09P33E6GV00LF
Related LinksID09P33, ID09P33E6GV00LF Datasheet, FFF Distributor
ID09P33E6GV00LF Details Description
Related parts for ID09P33E6GV00LF
CAP FILM 0.033UF 10% 200VDC RAD datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 80POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100 L.210 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
USB WIRELESS MOD FOR HVAC INSTR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf