SanDisk IDE-4K-18-6144
IDE-4K-18-6144 picture photo
Mfg. Part Number
IDE-4K-18-6144
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
IDE4K 1.8" FLASH DISK 6GB
Datasheet Download
IDE-4K-18-6144.pdf
Availability of IDE-4K-18-6144
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IDE-4K-18-6144 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDE-4K-18-6144
Internal Part NumberEIS-IDE-4K-18-6144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesIDE 4000
Memory Size6GB
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDE-4K-18-6144
Related LinksIDE-4K-, IDE-4K-18-6144 Datasheet, SanDisk Distributor
IDE-4K-18-6144 Details Description
Related parts for IDE-4K-18-6144
IDC CABLE- APR60A/ AE60M / APR60 datasheet.pdf
IC ADC 15BIT DUAL W/DAC 28-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4A DPAK datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX9 32-TQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A DPAK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
TERM'VRVR SN/B datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 26K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf