Sensata Technologies/Airpax IDGF6-32513-15
IDGF6-32513-15 picture photo
Mfg. Part Number
IDGF6-32513-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IDGF6-32513-15.pdf
Availability of IDGF6-32513-15
QUANTITY
IDGF6-32513-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDGF6-32513-15
Internal Part NumberEIS-IDGF6-32513-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIDG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDGF6-32513-15
Related LinksIDGF6-3, IDGF6-32513-15 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IDGF6-32513-15 Details Description
Related parts for IDGF6-32513-15
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLON 1/2" datasheet.pdf
CONN HEADR 98POS .8MM DL R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 5.5A 11.51MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 270MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
BLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf