Integrated Device Technology (IDT) IDT71T75902S75PFI
IDT71T75902S75PFI picture photo
Mfg. Part Number
IDT71T75902S75PFI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
IDT71T75902S75PFI.pdf
Availability of IDT71T75902S75PFI
QUANTITY
IDT71T75902S75PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71T75902S75PFI
Internal Part NumberEIS-IDT71T75902S75PFI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (1M x 18)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71T75902S75PFI
Related LinksIDT71T75, IDT71T75902S75PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71T75902S75PFI Details Description
Related parts for IDT71T75902S75PFI
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ISOLAT DC-DC CONV 5KVRMS 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 28 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
ANT MOUNT MECHANICAL DOWNTILT datasheet.pdf
RES 400.5 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf