Integrated Device Technology (IDT) IDT71V65802S133BG
IDT71V65802S133BG picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V65802S133BG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
IDT71V65802S133BG.pdf
Availability of IDT71V65802S133BG
QUANTITY
IDT71V65802S133BG Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V65802S133BG
Internal Part NumberEIS-IDT71V65802S133BG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V65802S133BG
Related LinksIDT71V65, IDT71V65802S133BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V65802S133BG Details Description
Related parts for IDT71V65802S133BG
BASE MOUNT PARTS TRAY datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE 2A 14DIP datasheet.pdf
IC LVDS DESERIAL 21BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 20A TO-220FL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG GRAY 2500' datasheet.pdf
RES 324 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ZACK MARKER STRIP LABEL HORIZON datasheet.pdf
LED MODULE COB VERO WHT datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf