Integrated Device Technology (IDT) IDT71V65802S150BQ
IDT71V65802S150BQ picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V65802S150BQ
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA
Datasheet Download
IDT71V65802S150BQ.pdf
Availability of IDT71V65802S150BQ
QUANTITY
IDT71V65802S150BQ Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V65802S150BQ
Internal Part NumberEIS-IDT71V65802S150BQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V65802S150BQ
Related LinksIDT71V65, IDT71V65802S150BQ Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V65802S150BQ Details Description
Related parts for IDT71V65802S150BQ
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-DHVQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR CS5351 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 0804 datasheet.pdf
CABLE 37COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
KIT SIP STIK CONNECTORS datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 180MA 2.35 OHM datasheet.pdf