Integrated Device Technology (IDT) IDT71V65803S133PFI8
IDT71V65803S133PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V65803S133PFI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V65803S133PFI8.pdf
Availability of IDT71V65803S133PFI8
QUANTITY
IDT71V65803S133PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V65803S133PFI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V65803S133PFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V65803S133PFI8
IDT71V65803S133PFI8 Details Description
Related parts for IDT71V65803S133PFI8
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC CLOCK COND PREC VCO 48-LLP datasheet.pdf
VARISTOR 389V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 55A 150VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 335MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf