Microchip Technology SY100EL16VEZG-TR
SY100EL16VEZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VEZG-TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EL16VEZG-TR.pdf
Availability of SY100EL16VEZG-TR
QUANTITY
SY100EL16VEZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VEZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VEZG-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VEZG-TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VEZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VEZG-TR Details Description
Related parts for SY100EL16VEZG-TR
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 429MA 380 MOHM datasheet.pdf
26 TO 24 AWG WIRE CONNECTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.92A 100 MOHM datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 10C 10#20 PIN RECP datasheet.pdf
Low Distortion 1.0 GHz Differential Amplifier IC datasheet.pdf