Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67602S133PFI8
IDT71V67602S133PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67602S133PFI8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V67602S133PFI8.pdf
Availability of IDT71V67602S133PFI8
QUANTITY
IDT71V67602S133PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67602S133PFI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V67602S133PFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67602S133PFI8
IDT71V67602S133PFI8 Details Description
Related parts for IDT71V67602S133PFI8
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 14A DPAK datasheet.pdf