Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67602S150PF8
IDT71V67602S150PF8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67602S150PF8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V67602S150PF8.pdf
Availability of IDT71V67602S150PF8
QUANTITY
IDT71V67602S150PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67602S150PF8
Internal Part NumberEIS-IDT71V67602S150PF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67602S150PF8
Related LinksIDT71V676, IDT71V67602S150PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V67602S150PF8 Details Description
Related parts for IDT71V67602S150PF8
RES 3.6K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC-DC 24V IN 12V OUT 30W NL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
MODULE SOCKET PIC16F59 40DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf