Integrated Device Technology (IDT) IDT79RC32V333-100DHG
IDT79RC32V333-100DHG picture photo
Mfg. Part Number
IDT79RC32V333-100DHG
Brief Description
IC MPU INTERPRISE 100MHZ 208QFP
Datasheet Download
IDT79RC32V333-100DHG.pdf
Availability of IDT79RC32V333-100DHG
QUANTITY
IDT79RC32V333-100DHG Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT79RC32V333-100DHG
Internal Part NumberEIS-IDT79RC32V333-100DHG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Dec/2009
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
SeriesInterprise™
PackagingTray
Core ProcessorMIPS-II
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed100MHz
Co-Processors/DSP-
RAM ControllersSDRAM
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Additional InterfacesPCI, SPI, UART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT79RC32V333-100DHG
IDT79RC32V333-100DHG Details Description
Related parts for IDT79RC32V333-100DHG
LINE FILTER 1MH TYPE 23F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 R/A datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 11.5A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
T4012, 1NC+1NO, FLEX1 ACT datasheet.pdf
CARD MARKER 2" G datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HD-I W/FA SPARE PART KIT datasheet.pdf
LED C CBL ASSY 5MM W/B 12" WIRE datasheet.pdf