Integrated Device Technology (IDT) IDTSXVX-200BHG
IDTSXVX-200BHG picture photo
Mfg. Part Number
IDTSXVX-200BHG
Manufacturer
Product Category
Linear - Video Processing
Brief Description
IC IMAGE ENHANCE PROC 580TEP580
Datasheet Download
IDTSXVX-200BHG.pdf
Availability of IDTSXVX-200BHG
QUANTITY
IDTSXVX-200BHG Order Process
Ship out your order
Specifications of IDTSXVX-200BHG
Internal Part NumberEIS-IDTSXVX-200BHG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Feb/2013
Standard Package2
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Video Processing
Series-
PackagingTray
TypeImaging Signal Processor
ApplicationsHome Theater, Receivers
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case580-BGA Exposed Pad
Supplier Device Package580-TEPBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDTSXVX-200BHG
Related LinksIDTSXVX, IDTSXVX-200BHG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDTSXVX-200BHG Details Description
Related parts for IDTSXVX-200BHG
IC Z8 GP MCU 32K OTP 48SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 533MHZ 672TBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf