Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-52-20.0-91-V
IEG1-1-52-20.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-52-20.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG1-1-52-20.0-91-V.pdf
Availability of IEG1-1-52-20.0-91-V
QUANTITY
IEG1-1-52-20.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-52-20.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-52-20.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-52-20.0-91-V
Related LinksIEG1-1-52, IEG1-1-52-20.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-52-20.0-91-V Details Description
Related parts for IEG1-1-52-20.0-91-V
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 5V datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 400V 620A B-PUK datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
OUTDOOR ANTENNAS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
WIRE DUCT PVC SLOTTED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf