Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-52-25.0-01-V
IEG1-1-52-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-52-25.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEG1-1-52-25.0-01-V.pdf
Availability of IEG1-1-52-25.0-01-V
QUANTITY
IEG1-1-52-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-52-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-52-25.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-52-25.0-01-V
Related LinksIEG1-1-52, IEG1-1-52-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-52-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEG1-1-52-25.0-01-V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
MOSFET 6N-CH 100V 90A ISOPLUS datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 7.56"LX4.38"W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
WIC TAG 10-8AWG BLACK/YELLOW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 4DFN datasheet.pdf