Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-61-2.50-21-V
IEG1-1-61-2.50-21-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-61-2.50-21-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Datasheet Download
IEG1-1-61-2.50-21-V.pdf
Availability of IEG1-1-61-2.50-21-V
QUANTITY
IEG1-1-61-2.50-21-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-61-2.50-21-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-61-2.50-21-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-61-2.50-21-V
Related LinksIEG1-1-61, IEG1-1-61-2.50-21-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-61-2.50-21-V Details Description
Related parts for IEG1-1-61-2.50-21-V
IC 2.53V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2MM SMD datasheet.pdf