TDK Corporation C5750X7R1E106M200KA
C5750X7R1E106M200KA picture photo
Mfg. Part Number
C5750X7R1E106M200KA
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X7R 2220
Datasheet Download
C5750X7R1E106M200KA.pdf
Availability of C5750X7R1E106M200KA
QUANTITY
C5750X7R1E106M200KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C5750X7R1E106M200KA
Internal Part NumberEIS-C5750X7R1E106M200KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C5750X7R1E106M200KA
Related LinksC5750X7R1, C5750X7R1E106M200KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C5750X7R1E106M200KA Details Description
Related parts for C5750X7R1E106M200KA
RES SMD 255 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 10V 0201 datasheet.pdf
HEAT SINK 31MM X 31MM X 14.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
SLD SW SPDT 0.50 METER datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 180A HALF-PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP 5600 UF 20% 16 V datasheet.pdf