Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-62-12.5-91-V
IEG1-1-62-12.5-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-62-12.5-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 12.5A
Datasheet Download
IEG1-1-62-12.5-91-V.pdf
Availability of IEG1-1-62-12.5-91-V
QUANTITY
IEG1-1-62-12.5-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-62-12.5-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-62-12.5-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating12.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-62-12.5-91-V
Related LinksIEG1-1-62, IEG1-1-62-12.5-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-62-12.5-91-V Details Description
Related parts for IEG1-1-62-12.5-91-V
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
PILOT LIGHT 5V INCAND SQUARE YEL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE EMC 20A datasheet.pdf
RES 1.74 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf