Sensata Technologies/Airpax IEG1-37130-10-V
IEG1-37130-10-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-37130-10-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEG1-37130-10-V.pdf
Availability of IEG1-37130-10-V
QUANTITY
IEG1-37130-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-37130-10-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-37130-10-V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-37130-10-V
Related LinksIEG1-37, IEG1-37130-10-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-37130-10-V Details Description
Related parts for IEG1-37130-10-V
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro AB 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BLACK FINISH RECT CAN MNTING datasheet.pdf
RES 21K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf