Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-61F-20.0-01-V
IEG11-1-61F-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-61F-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG11-1-61F-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1-61F-20.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1-61F-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-61F-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-61F-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-61F-20.0-01-V
Related LinksIEG11-1-61, IEG11-1-61F-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-61F-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1-61F-20.0-01-V
RES SMD 43 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOUNTING KIT datasheet.pdf
IC REG LDO -3V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 305VAC RAD datasheet.pdf
CONN STR RCPT SET SCRW SKT BLU datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.01% 0.3W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf