Sensata Technologies/Airpax IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
IEG11-1REC4-52-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG11-1REC4-52-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1REC4-52-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
IEG11-1REC4-52-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1REC4-52-10.0-01-V
TRIMMER 1M OHM 0.15W TH datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
THERMAL PAD H48-2K TO-220 0.1MM datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 230 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 EXTEND 20POS datasheet.pdf