Sensata Technologies/Airpax IEG11-32838-10-V
IEG11-32838-10-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-32838-10-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEG11-32838-10-V.pdf
Availability of IEG11-32838-10-V
QUANTITY
IEG11-32838-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-32838-10-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-32838-10-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-32838-10-V
Related LinksIEG11-32, IEG11-32838-10-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-32838-10-V Details Description
Related parts for IEG11-32838-10-V
IC SENSOR UNDERVOLT 5V TO-226AA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 60A TO220-3-31 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG BLACK 100' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 560MA 870 MOHM datasheet.pdf