Sensata Technologies/Airpax IEG111-1-52-10.0-01-V
IEG111-1-52-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1-52-10.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG111-1-52-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG111-1-52-10.0-01-V
QUANTITY
IEG111-1-52-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1-52-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1-52-10.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1-52-10.0-01-V
Related LinksIEG111-1-5, IEG111-1-52-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG111-1-52-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG111-1-52-10.0-01-V
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1.25MM RA GOLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA THRU HOLE datasheet.pdf
D SUB 13W6 FE_ANG_20 A_S4_BRACKE datasheet.pdf