Sensata Technologies/Airpax IEG111-1-61F-25.0-01-V
IEG111-1-61F-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1-61F-25.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEG111-1-61F-25.0-01-V.pdf
Availability of IEG111-1-61F-25.0-01-V
QUANTITY
IEG111-1-61F-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1-61F-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1-61F-25.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1-61F-25.0-01-V
Related LinksIEG111-1-61, IEG111-1-61F-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG111-1-61F-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEG111-1-61F-25.0-01-V
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FRAME FIXED SZ6 FOR 4MOD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 100MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
MICRO 9 M 10" YEL JACKS LP datasheet.pdf