Sensata Technologies/Airpax IEG111-27474-5-V
IEG111-27474-5-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-27474-5-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEG111-27474-5-V.pdf
Availability of IEG111-27474-5-V
QUANTITY
IEG111-27474-5-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-27474-5-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-27474-5-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-27474-5-V
Related LinksIEG111-2, IEG111-27474-5-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG111-27474-5-V Details Description
Related parts for IEG111-27474-5-V
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 15NS 32QFP datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K 100TAP 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
NYL. SNAP PLUG REC. PERMA-SEAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf