Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-51-20.0-01-V
IEG6-1-51-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-51-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG6-1-51-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-51-20.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-51-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-51-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-51-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-51-20.0-01-V
Related LinksIEG6-1-51, IEG6-1-51-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-51-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-51-20.0-01-V
IC REG SWTCHD CAP INV -4V 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 1POS TIN PCB datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC AMP RF MMIC IF VGA 32HVQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf