Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-52-15.0-01-V
IEG6-1-52-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-52-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG6-1-52-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-52-15.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-52-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-52-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-52-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-52-15.0-01-V
Related LinksIEG6-1-52, IEG6-1-52-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-52-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-52-15.0-01-V
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf