Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-59-20.0-01-V
IEG6-1-59-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-59-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG6-1-59-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-59-20.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-59-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-59-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-59-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-59-20.0-01-V
Related LinksIEG6-1-59, IEG6-1-59-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-59-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-59-20.0-01-V
IC ADPCM PROCESSOR 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 15A WAFER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC datasheet.pdf