Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-62-10.0-01-V
IEG6-1-62-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-62-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG6-1-62-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-62-10.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-62-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-62-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-62-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-62-10.0-01-V
Related LinksIEG6-1-62, IEG6-1-62-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-62-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-62-10.0-01-V
FILTER FAN ELEM 80MM 45PPI PKG/5 datasheet.pdf
RES 68.0 OHM 15W 5% RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X4 YW,YW,YW,YW DIFF datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 17MM datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 640MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf