Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-62-11.0-91-V
IEG6-1-62-11.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-62-11.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 11A
Datasheet Download
IEG6-1-62-11.0-91-V.pdf
Availability of IEG6-1-62-11.0-91-V
QUANTITY
IEG6-1-62-11.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-62-11.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-62-11.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating11A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-62-11.0-91-V
Related LinksIEG6-1-62, IEG6-1-62-11.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-62-11.0-91-V Details Description
Related parts for IEG6-1-62-11.0-91-V
MODULE ZIGBEE 2.4GHZ 1MW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V 0606 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 20SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 576KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
STUD datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf