Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-62-15.0-01-V
IEG6-1-62-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-62-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG6-1-62-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-62-15.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-62-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-62-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-62-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-62-15.0-01-V
Related LinksIEG6-1-62, IEG6-1-62-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-62-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-62-15.0-01-V
LED BARGRAPH 10-SEG GRN/YLW/RED datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN DR MALE 16POS BLK datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 150M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TOWER MOD KE BD TWR-MC-LV3PH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 35A 6V datasheet.pdf