Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-62-22.0-01-V
IEG6-1-62-22.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-62-22.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 22A
Datasheet Download
IEG6-1-62-22.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-62-22.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-62-22.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-62-22.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-62-22.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating22A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-62-22.0-01-V
Related LinksIEG6-1-62, IEG6-1-62-22.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-62-22.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-62-22.0-01-V
VARISTOR 504V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 5KV NP0 3640 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER FEMALE 6POS 7MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 650V 80A TO247-3 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC SDRAM 1G DDR2 400MHZ 84BGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf