Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-63-30.0-01-V
IEG6-1-63-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-63-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG6-1-63-30.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-63-30.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-63-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-63-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-63-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-63-30.0-01-V
Related LinksIEG6-1-63, IEG6-1-63-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-63-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-63-30.0-01-V
RES 13K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 14POS VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC AMP MMIC WIDEBAND 6TSSOP datasheet.pdf
RES 8.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.58M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS INLINE SCKT datasheet.pdf