Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-63F-20.0-01-V
IEG6-1-63F-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-63F-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG6-1-63F-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-63F-20.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-63F-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-63F-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-63F-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-63F-20.0-01-V
Related LinksIEG6-1-63F, IEG6-1-63F-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-63F-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-63F-20.0-01-V
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN RING TERM #8 INSUL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 0.98" DIA datasheet.pdf
HDM W/FA SAPR130F170F LM CUTS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 4.7UF 20% 25V 1411 datasheet.pdf