Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-72-30.0-91-V
IEG6-1-72-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-72-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG6-1-72-30.0-91-V.pdf
Availability of IEG6-1-72-30.0-91-V
QUANTITY
IEG6-1-72-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-72-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-72-30.0-91-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-72-30.0-91-V
Related LinksIEG6-1-72, IEG6-1-72-30.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-72-30.0-91-V Details Description
Related parts for IEG6-1-72-30.0-91-V
REG +3.3V TO 5.2V 2.5A BB HORZ datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.9A 130 MOHM TH datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 9POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 350MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
MICRO VIDEO PATCH CD datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf