Sensata Technologies/Airpax IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
IEG6-1REC4-51-40.0-A-01 picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEG6-1REC4-51-40.0-A-01.pdf
Availability of IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
QUANTITY
IEG6-1REC4-51-40.0-A-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
Internal Part NumberEIS-IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
Related LinksIEG6-1REC4-, IEG6-1REC4-51-40.0-A-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1REC4-51-40.0-A-01 Details Description
Related parts for IEG6-1REC4-51-40.0-A-01
PANEL 4" FAN TOP 23.6" BE/GY datasheet.pdf
3-WAY KRIMPTITE (C-1YC) datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
LACING TAPE TWIST NYLON WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC FIFO 512X8 SYNC 10NS 28-DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf